Zahrady podle Ferdinanda 5

Popáté se zahradním architektem Ferdinandem Lefflerem: tentokrát (jako obvykle) nahlédneme do několika zahrad, probereme pěstování ovoce a zeleniny, úpravu teras a prvky, které na zahradě udělají radost dětem. A přidáme třeba tipy k péči o trvalky nebo zamyšlení nad udržitelností a šetrností vůči přírodě.

  • 74,90 Kč
Zahrady podle Ferdinanda 5

Obsah čísla

Trendy 2023 Co je důležité v dnešních soukromých (ale také veřejných) zahradách očima zahradního architekta Ferdinanda Lefflera.

Horská zahrada Na návštěvě rozlehlé zahrady v Jizerských horách aneb jak se hledá soulad s okolní krajinou.

Terasa Důležitý obytný prostor, který je zároveň součástí domu i zahrady, si zaslouží promyšlenou úpravu. Máme pro vás několik praktických tipů, jimiž je dobré se řídit, a ukázky teras, kde je příjemné strávit pár chvil, nebo třeba celý den.

Tři chyby v péči o trvalky Trojice obvyklých hříchů a tipy, jak se jim vyhnout, podle trvalkáře Jana Nussbauera.

Jedlá zahrada Bylinky, ovoce a zelenina z vlastní sklizně se vracejí do módy… Co se vyplatí vyzkoušet a co ne? Kde všude se dají užitkové rostliny pěstovat? A čím osázet záhon, když ho chcete maximálně využít? A co vám usnadní práci?

Venkovská zahrada Proměnit dvůr někdejšího hospodářského stavení v útulnou rodinnou zahradu není snadné. Ale jde to – a my vám ukážeme jak.

Dětský svět Zahradě je (a má být) domovem pro všechny generace. Co by jí nemělo chybět, aby v ní bylo dobře i těm nemenším, malým a dospívajícím?